10.11.2008, Złote Dzioby 2008

10 listopada 2008 w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki zostały wręczone nagrody muzyczne Radia Wawa – Złote Dzioby. Transmisję wydarzenia, które nagłaśniała firma Fotis Sound można było obejrzeć w TVP2.

System główny składał się z ośmiu podwieszonych zestawów dV-DOSC na stronę, oraz czterech elementów dV-DOSC, które były zestackowane na subbasach i obsługiwały dolną część widowni.

Dodatkowo ekipa firmy Fotis Sound użyła do tego widowiska czterech zestawów Meyer Sound UPM, umieszczonych wzdłuż krawędzi sceny i pełniących funkcję głośników bliskiego pola. Niskie częstotliwości były obsługiwane przez subbasy L-Acoustics SB28 w liczbie trzech na stronę. Napęd do tych paczek stanowiły: końcówki LA48a do zestawów dV-DOSC , oraz LA8 do subbasów SB28. Całym systemem zawiadywał procesor Dolby Lake. Na froncie przy tej produkcji stanął stół DiGiCo D5, a monitory realizowane były przy użyciu konsolety Digidesign Venue. W sumie użyto tutaj również sześć sztuk monitorów d&b MAX oraz sześć zestawów dousznych Sennheiser SR350 IE M z kombinatorem antenowym AC 3000.

Montaż urządzeń trwał około pięciu godzin. Równolegle z realizacją koncertu odbywała się również realizacja telewizyjna. Sygnały były rozszyte analogowo „jeden do jednego” za pomocą pasywnego splittera firmy Whirlwind. Ponieważ była to impreza typowo playbackowa, to ilość torów ograniczała się do dziesięciu mikrofonów bezprzewodowych, czterech linii lokalnych playbackowych oraz dwóch linii z wozu telewizyjnego, co w rezultacie daje 16 kanałów.